A Irlandia podobno jest taka zielona

17.03.2012 17:00
1 giant`s caseway.JPG

W dniu św. Patryka, patrona Irlandii, Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej poświęconej Zielonej Wyspie,  która dla wielu mieszkańców powiatu kłodzkiego przed kilku laty stała się drugim domem.

Wystawa obejmuje kilkadziesiąt kolorowych i opatrzonych tekstem fotografii autorstwa Justyny i Piotra Wernerów - z zamiłowania podróżników, z wyboru niegdysiejszych mieszkańców Irlandii. Fotografie powstałe na przestrzeni trzech lat dokumentują różnorodny i zapierający dech w piersiach krajobraz tego kraju oraz wydobywają na światło dzienne jej niezwykłe, ale nierzadko ignorowane przez turystów zakątki. Prezentowane na wystawie zdjęcia stanowią zaledwie niewielki zbiór fotografii z irlandzkiego albumu państwa Wernerów, jednakże dają one widzom możliwość odbycia symbolicznej podróży do kraju, w którym mieszkańcy - podporządkowani naturalnym warunkom geograficznym i klimatowi - żyją niespiesznie w cieniu historycznych, starzejących się w swoim tempie zamków i kościołów.

Kurator wystawy:
Joanna Stoklasek-Michalak