„Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej” nr 13

Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej nr 13

W 13 tomie Zeszytó Muzeum Ziemi Kłodzkiej możemy przeczytać między innymi o dziejach kłodzkiej synagogi (Tamara Włodarczyk), o ginącej tkance ikonograficznej Kłodzka oraz próbach identyfikacji i interpretacji detali architektonicznych kłodzkich budynków wobec ich postępującej degradacji (Joanna Stoklasek-Michalak), o czeskich organmistrzach na Ziemi Kłodzkiej (Andrzej Prasał), o studentach ze wsi Ziemi Kłodzkiej na Królewskim Śląskim Uniwersytecie we Wrocławiu (Grzegorz Pisarski), a także o ks. Emanuelu Zimmerze (Andrzej Behan) i nieznanym kontrakcie budowlanym dot. historii budowy kościoła parafialnego w Lądku Zdroju (Jacek Gernat). Jak zwykle w „Zeszytach” jest też szeroka oferta najnowszej literatury związanej z Kłodzczyzną (recenzje i przegląd), kronika wydarzeń kulturalnych i naukowych oraz nekrologi i sprawozdanie z pracy Muzeum Ziemi Kłodzkiej za lata 2013-2014.

„Zeszyty Muzeum Ziemi Kłodzkiej” nr 13. Kłodzko 2015, s. 313, 17x24 cm.

cena: 28 zł

ZałącznikRozmiar