„Forteczny Park Kulturowy - Twierdza Kłodzko”

19.06.2015 17:00
19.06.2015 20:00
plakat mzk czerwiec mini.gif

Ośrodek Edukacji Historycznej i Konserwatorskiej, Akademia Przygody, Muzeum Ziemi Kłodzkiej zapraszają w ramach cyklu spotkań Fortyfikacje Kłodzka - historia, ochrona, zagospodarowanie

na prezentację połączoną z dyskusją Forteczny Park Kulturowy - Twierdza Kłodzko. Geneza, cele i plany ochrony fortyfikacji Kłodzka prowadzoną przez Mirosława Wysoczańskiego w piątek 19 czerwca o godz.17.00

Mirosław Wysoczański – twórca i komendant Akademii Przygody – Stowarzyszenia z siedzibą w Twierdzy Kłodzkiej; wychowawca i socjoterapeuta, społeczny propagator idei ochrony zabytków, od lat zajmujący się rewitalizacją Lunety Żuraw na Twierdzy Kłodzkiej; propagator idei survivalu na ziemi kłodzkiej; współautor wielu inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych, m.in. nowatorskiego projektu pn. Utworzenie miejskiego szlaku geoturystycznego na obszarze miasta Kłodzka oraz cyklu spotkań pn. Forytyfikacje Kłodzka; za bezpośrednie działania ochronne Fortu Owcza Góra oraz utworzenie Ośrodka Edukacji Historycznej i Konserwatorskiej wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego złota odznaką „Za opiekę nad zabytkami”; w 2003 r. uhonorowany tytułem Mecenasa Kultury Kłodzkiej za rok 2002, za działania na rzecz ochrony zabytków; podczas powodzi w 1997 r. członkowie Akademii Przygody pod jego kierownictwem, biorąc udział w akcjach ratowniczych, wykazali się sprawną organizacją i wielkim poświęceniem.