„Etnowarsztaty z JAJEM”

08.04.2017 11:00
etnowarsztaty_z_jajem kopia.jpg

Szczególne miejsce w "święconym" należy do jaj, które symbolizują życie i zgodnie z ludowymi wierzeniami przepędzają złe moce. Badaniem tej przebogatej dziedziny polskiego folkloru zajmuje się jeden z działów etnografii. Wprawdzie dzisiaj nie maluje się aż tylu pisanek, ale warto pamiętać o tym, jak to robiono. W okresie przedświątecznym zapraszamy na etnograficzno-plastyczne "Etnowarsztaty z JAJEM" popularyzujące rolę jaja w kulturze tradycyjnej oraz techniki zdobienia pisanek. Jednocześnie uczestnicy zajęć własnoręcznie będą mogli przygotować kłodzkie pisanki.

Warsztaty, realizowane w ramach cyklu "Familijne Poranki w Muzeum", skierowane są do rodziców i opiekunów chcących wspólnie z dziećmi aktywnie i twórczo spędzić wolny czas.

Zapraszamy:)

Zapisy - Dział Naukowo-Oświatowy, tel. 74 867 35 70 (wew. 23)
Wstęp - 8 zł (dla opiekunów wstęp bezpłatny)